ევროკავშირი-საქართველოს საპარლამენტო ასოცირების…
ბრიუსელში, ევროკავშირი-საქართველოს საპარლამენტო ასოცირების კომიტეტის მეორე სხდომაზე შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი პაატა ზაქარეიშვილი მოხსენებით გამოვიდა.
პაატა ზაქარეიშვილი საქართველოში მცხოვრებ…
22-04-2016
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი პაატა ზაქარეიშვილი საქართველოში მცხოვრებ ებრაელებს „ფესახის“ დღესასწაულს ულოცავს.
ქეთევან ციხელაშვილმა ჰააგის რეკომენდაციების…
21-04-2016
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ ქეთევან ციხელაშვილმა ჰააგის რეკომენდაციების 20 წლის იუბილისადმი მიძღვნილ კონფერენციაში მიიღო მონაწილეობა.
ბრიუსელში ევროკავშირი-საქართველოს შორის…
ბრიუსელში ევროკავშირი-საქართველოს შორის ადამიანის უფლებათა დიალოგის მორიგი, მე-9 შეხვედრა გაიმართა.
ერგნეთში 65-ე შეხვედრა გაიმართა
20-04-2016
დღეს, სოფელ ერგნეთში, ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმის ფარგლებში მორიგი - რიგით 65-ე - შეხვედრა გაიმართა.
პაატა ზაქარეიშვილი ეზიდებს "ჩარშამა სარსალეს"…
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი პაატა ზაქარეიშვილი საქართველოში მცხოვრებ ეზიდებს "ჩარშამა სარსალეს" დღესასწაულს ულოცავს.
პაატა ზაქარეიშვილი ეუთო-ს უმაღლეს კომისარს…
14-04-2016
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პაატა ზაქარეიშვილი ეუთო-ს ეროვნულ უმცირესობათა საკითხებში უმაღლეს კომისარს ასტრიდ თორსს შეხვდა.
სახელმწიფო უწყებათაშორის კომისიის გასვლითი…
კაჭრეთში, სასტუმრო „ამბასადორში“ შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ორგანიზებით სახელმწიფო უწყებათაშორის კომისიის გასვლითი სამუშაო სხდომა გაიმართა.
ქეთევან ციხელაშვილი გაეროს გენერალური მდივნის…
13-04-2016
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილე ქეთევან ციხელაშვილი გაეროს გენერალური მდივნის მოადგილეს ჯეფრი ფელტმანს შეხვდა.
ქეთევან ციხელაშვილი ევროპის საბჭოს ოფისის…
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილე ქეთევან ციხელაშვილი ევროპის საბჭოს ოფისის ხელმძღვანელს ქრისტიან ურსეს შეხვდა.
ქეთევან ციხელაშვილი არასამთავრობო ორგანიზაციების…
12-04-2016
სასტუმრო „რუმსში“ შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ორგანიზებით არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლებთან შეხვედრა გაიმართა.
ბაბუშერას აეროპორტში დაღუპული 12 მებრძოლი…
09-04-2016
დიღმის ძმათა სასაფლაოზე ბაბუშერას აეროპორტში დაღუპული 9 მებრძოლი, სამი კი საგვარეულო სასაფლაოებზე სამხედრო პატივით დაკრძალეს.

65th Meeting in Ergneti
Today the consecutive 65th meeting of Incident Prevention and Reaction Mechanism (IPRM) took place in village Ergneti. Participants discussed the incidents that occurred after the latest meeting, including the cases of illegal arrests and problems that affected populations on both sides of the divide due to illegal installation of barbed wires, artificial barriers and banners.
Mr. Paata Zakareishvili Congratulates on…
20-04-2016
The State Minister for Reconciliation and Civic Equality congratulates the Yazidis of Georgia on Charshama Sarsale.
Mr. Paata Zakareishvili Met with OSCE High…
14-04-2016
The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mr. Paata Zakareishvili met with the OSCE High Commissioner on National Minorities Ms. Astrid Thors.
Interagency Commission Held a Working Meeting…
Under the arrangement of the State Minister’s Office for Reconciliation and Civic Equality the interagency working meeting was held at “Ambasadori” Hotel in Kachreti.
Mrs. Ketevan Tsikhelashvili Met with NGO…
13-04-2016
The First Deputy State Minister for Reconciliation and Civic Equality met with the Head of Council of Europe Office in Georgia Mr. Cristian Urse.
12-04-2016
Burial Ceremony of 12 Soldiers Died at Babushera…
09-04-2016
9 soldiers who died at Babushera Airport were buried at Dighomi Brothers Cemetery and three of them at Patrimonial Graveyard.
06-04-2016
The First Deputy State Minister for Reconciliation and Civic Equality met with the members of the US House of Representatives.
Mr. Paata Zakareishvili Met with the Ambassador…
05-04-2016
The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mr. Paata Zakareishvili met with the Ambassador of French Republic to Georgia H.E. Pascal Meunier.
04-04-2016
The Prime Minister of Georgia Mr. Giorgi Kvirikashvili opened the NATO-Georgia public diplomacy forum in frames of NATO-Georgia week at Radisson Blue Iveria Hotel.