შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი პაატა ზაქარეიშვილი საქართველოს ყველა მოქალაქეს, ვინც 25 დეკემბერს მაცხოვრის შობას აღნიშნავს, დღესასწაულს ულოცავს.
სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ხელმძღვანელობით…
24-12-2015
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ხელმძღვანელობით უწყებათაშორისი კომისიის სამუშაო შეხვედრა გაიმართა.
სახელმწიფო მინისტრის აპარატმა სამოქალაქო…
18-12-2015
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატმა სამოქალაქო თანასწორობისა და ინტეგრაციის სახელმწიფო სტრატეგიისა და 2015-2020 წლების სამოქმედო გეგმის პრეზენტაცია გამართა.
16-12-2015
სოფელ ერგნეთში ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმის ფარგლებში მორიგი - 61-ე შეხვედრა გაიმართა.
ჟენევაში საერთაშორისო დისკუსიების მორიგი…
09-12-2015
ჟენევაში საერთასორისო დისკუსიების მორიგი - 34-ე რაუნდი გაიმართა. შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილე დისკუსიებზე ჰუმანიტარულ საკითხებზე მომუშავე ჯგუფს ხელმძღვანელობდა.
დროებითი სამთავრობო კომისიის მორიგი სხდომა…
07-12-2015
გამყოფ ხაზთან მდებარე სოფლების საჭიროებებზე რეაგირების დროებითი სამთავრობო კომისიის მორიგი სხდომა გაიმართა.
„ხანუქა” - ს მილოცვა ებრაელ ხალხს
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი პაატა ზაქარეიშვილი საქართველოში მცხოვრებ ებრაელებს ხანუქას დღესასწაულს ულოცავს.
შეხვედრა სახელმწიფო მინისტრის აპარატში
04-12-2015
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის აპარატს ევროკომისიის ახალგაზრდული პროგრამის „ერასმუს+“ ფარგლებში ორგანიზებულ ტრენინგის მონაწილეები ესტუმრნენ.
ქეთევან ციხელაშვილი ეროვნული თავდაცვის უმაღლესი…
01-12-2015
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილე ეროვნული თავდაცვის უმაღლესი კურსის მონაწილეებს შეხვდა. კურსი თავდაცვის სამინისტროსა და ნატო-ს პროფესიული განვითარების პროგრამის მიერ იყო ორგანიზებული.
პაატა ზაქარეიშვილმა კონფლიქტების თემაზე…
27-11-2015
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრმა პაატა ზაქარეიშვილმა კონფლიქტების თემაზე გამართულ კონფერენციაში მიიღო მონაწილეობა.
სოფელ ერგნეთში ინციდენტების პრევენციისა…
26-11-2015
სოფელ ერგნეთში ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმის ფარგლებში მორიგი - მე-60 შეხვედრა გაიმართა. მხარეებმა წინა შეხვედრის შემდგომ პერიოდში დაფიქსირებული ინციდენტები განიხილეს.
ტოლერანტობის საერთაშორისო დღისადმი მიძღვნილი…
15-11-2015
ტოლერანტობის საერთაშორისო დღისადმი მიძღვნილი ხელოვნების მულტიეთნიკური ფესტივალი „ერთი ცის ქვეშ“ წელს ბოლნისში გაიმართა.

The State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality Mr. Paata Zakareishvili wishes Merry Christmas to citizens of Georgia who celebrate the birth of Christ on December 25.
Working Meeting of Interagency Commission…
24-12-2015
Office of the State Minister for Reconciliation and Civic Equality arranged a working meeting of the Interagency Commission. State Strategy on Civic Equality and Integration
State Minister’s Office Presented the State…
18-12-2015
Office of the State Minister for Reconciliation and Civic Equality gave a presentation of its State Strategy on Civic Equality and Integration and its respective Action Plan for 2015-2020.
16-12-2015
The next 61st meeting took place in frames of the Incident Prevention and Reaction Mechanism in village Ergneti.
34th Round of International Discussions…
09-12-2015
The next 34th round of International Discussions took place in Geneva. The First Deputy State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mrs. Ketevan Tsikhelashvili chaired the Working Group for Humanitarian Issues.
Next Session of Temporary Governmental Commission
07-12-2015
Temporary Governmental Commission for the needs of villages near the dividing line held its consecutive session, chaired by Mr. Nodar Javakhishvili, Minister for Regional Development and Infrastructure and the
Hanukkah – Congratulation to Jewish People
The State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality Mr. Paata Zakareishvili congratulates the Jewish people of Georgia on Hanukkah.
Meeting at State Minister’s Office
04-12-2015
Training participants of the youth programme “Erasmus+” of the European Commission have visited the Office of the State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality.
01-12-2015
The First Deputy State Minister for Reconciliation and Civic Equality met with the participants of the National Defence Executive Course. The course took place under the arrangement of the Defence Ministry and NATO Professional Development Programme.
Mr. Paata Zakareishvili Participated into…
27-11-2015
The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mr. Paata Zakareishvili took part into the conference, dedicated to the issue of conflicts. The conference focused on the “Policy of conflict resolution:
Next IPRM Meeting in Village Ergneti
26-11-2015
The next 60th meeting was arranged in village Ergneti, in frames of the Incident Prevention and Reaction Mechanism. The sides discussed incidents that occurred since previous meeting.
Festival “Under One Sky” Dedicated to the…
15-11-2015
This year, the multi-ethnic art festival “Under One Sky” was arranged in Bolnisi. Around 200 children, belonging to different ethnic minority groups took part into the event from Tbilisi, Kvemo Kartli, Samtskhe-Javakheti and Kakheti regions.