ქვემო ქართლში გოგონათა უფლებების შესახებ…
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ორგანიზებით, ქვემო ქართლში გოგონათა უფლებების შესახებ შეხვედრები მიმდინარეობს.
ქეთევან ციხელაშვილი ვენაში „ადამიანის უფლებების…
30-10-2015
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის მოადგილე ქეთევან ციხელაშვილი ვენაში მიმდინარე „ადამიანის უფლებების დაცვის განზომილების შეხვედრაში“ მონაწილეობს.
ერგნეთში მორიგი შეხვედრა გაიმართება
29-10-2015
სოფელ ერგნეთში ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმის ფარგლებში მორიგი - 59-ე შეხვედრა გაიმართა. შეხვედრაზე 58-ე შეხვედრის შემდეგ დაფიქსირებულ ინციდენტები და წინა შეხვედრებიდან მომდინარე საკითხები განიხილავს.
პაატა ზაქარეიშვილი იტალიის ელჩს შეხვდა
27-10-2015
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი პაატა ზაქარეიშვილი საქართველოში იტალიის ელჩს ანტონიო ენრიკო ბარტოლის შეხვდა. შეხვედრა გაცნობითი ხასიათის იყო.
პაატა ზაქარეიშვილი ანდრეა პეშკეს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი პაატა ზაქარეიშვილი გერმანიის საგარეო სამინისტროს სპეციალურ წარმომადგენელს აღმოსავლეთ ევროპის, კავკასიისა და ცენტრალური აზიის საკითხებში ელჩ ანდრეა პეშკეს შეხვდა.
პაატა ზაქარეიშვილი საზოგადოებას აფხაზური…
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი პაატა ზაქარეიშვილი საზოგადოებას აფხაზური ენის დღეს ულოცავს. „27 ოქტომბერი ქართული სახელმწიფოსთვის მნიშვნელოვანი დღე - აფხაზური ენის დღეა.
ქეთევან ციხელაშვილის ინგლისურენოვანი სტატია…
Why Peaceful Conflict Resolution Matters K E T E V A N T S I K H E L A S H V I L I Based on its internationally respected sovereignty and territorial integrity, Georgia has a conflict resolution policy that rests uponpeace, pragmatism and reconciliation. Georgia’s European integration as a process and the EU as an actor can be a part of the solution.
ქეთევან ციხელაშვილმა ლიტვის საელჩოში დევნილი…
23-10-2015
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ ქეთევან ციხელაშვილმა ლიტვის საელჩოში დევნილი ბავშვების მიღებაში მიიღო მონაწილეობა. საქართველოში ლიტვის ელჩმა გიედრიუს პუოჯუნასმა აფხაზეთიდან და ცხინვალის რეგიონიდან დევნილ ბავშვებს უმასპინძლა.
ქეთევან ციხელაშვილი ევროპასთან ინტეგრაციის…
21-10-2015
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილე ევროპასთან ინტეგრაციის საპარლამენტო კომიტეტში მოხსენებით წარსდგა.
ტოლერანტობის დღისადმი მიძღვნილი ფოტოკონკურსი…
გრძელდება ტოლერანტობის დღისადმი მიძღვნილი ფოტოკონკურსი „ჩვენი მრავალფეროვანი სამშობლო“. კონკურსი შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ორგანიზებით მიმდინარეობს.
პაატა ზაქარეიშვილმა სახელმწიფო მინისტრის…
17-10-2015
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრმა სახელმწიფო მინისტრის აპარატის საქმიანობის 3 წლიანი შედეგების პრეზენტაცია გამართა. პაატა ზაქარეიშვილმა მედიას ანგარიში პროგრამის „საქართველოს მთავრობა ღია მმართველობისთვის“ ფარგლებში წარუდგინა.
შესავალი შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატის კომპეტენციაში შედის ორი ძირითადი მიმართულება - აფხაზეთსა და ცხინვალის რეგიონში/სამხრეთ ოსეთში სამშვიდობო პროცესის ხელშეწყობა და მასში მონაწილეობა და საქართველოში მცხოვრები ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენელთა უფლებების დაცვის ხელშეწყობა, სამოქალაქო ინტეგრაციის უზრუნველყოფა. სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ფუნქციაა ამ მიმართულებებით სახელმწიფო პოლიტიკის განსაზღვრა, კოორდინაცია და იმპლემენტაცია. აპარატის ბიუჯეტი, რომელიც 1, 350მლნ. ლარს შეადგენს, არ ითვალისწინებს კონკრეტული პროექტების განხორციელებას.

Meetings on the Rights of Girls Organized…
Under the arrangement of State Minister’s Office for Reconciliation and Civic Equality a number of meetings take place in Kvemo Kartli region on the rights of girls.
Mrs. Ketevan Tsikhelashvili Participates…
30-10-2015
First Deputy State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mrs. Ketevan Tsikhelashvili takes part into the “Supplementary Human Dimension Meeting” in Vienna.
Next Meeting Scheduled in Ergneti
29-10-2015
The next 59th meeting took place in village Ergneti in frames of the Incident Prevention and Reaction Mechanism. Participants discussed the incidents that occurred after 58th meeting and other issues that were tackled previously.
Why Peaceful Conflict Resolution Matters
27-10-2015
Based on its internationally respected sovereignty and territorial integrity, Georgia has a conflict resolution policy that rests uponpeace, pragmatism and reconciliation.
Mrs. Ketevan Tsikhelashvili Presented a…
21-10-2015
The First Deputy State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mrs. Ketevan Tsikhelashvili presented a report before the Parliamentary Committee on European Integration.
Photo Competition “Diversity of Our Country”…
The photo competition “Diversity of our Country,” dedicated to the International Day for Tolerance continues. The competition runs under the arrangement of the State Minister’s Office for Reconciliation and Civic Equality.
Mr. Paata Zakareishvili Presented the Results…
17-10-2015
The State Minister for Reconciliation and Civic Equality made a presentation on the results of the activities of State Minister’s Office in last three years. Mr. Paata Zakareishvili presented a report in frames of the “Georgian Government for Open Governance” programme, before media.
Photo Contest "Our Diverse Homeland"
16-10-2015
The Office of The State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality announces the photo contest - “Our Diverse Homeland” dedicated to the International Day for Tolerance.
Mr. Paata Zakareishvili Met with Co-rapporteurs…
13-10-2015
The State Minister for Reconciliation and Civic Equality met with Boriss Cilevics and Kerstin Lundgren, co-rapporteurs for the monitoring of Georgia by the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE).
Mrs. Ketevan Tsikhelashvili Provided Information…
Today the First Deputy State Minister for Reconciliation and Civic Equality delivered a report before the Members of Parliament. Mrs. Ketevan Tsikhelashvili provided information on the results of the activity of State Minister’s Office to the members of the Human Rights and Civil Integration Committee and the Interim Commission on Territorial Integrity.
33rd Round of International Discussions…
07-10-2015
The First Deputy State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mrs. Ketevan Tsikhelashvili chaired the Working Group on Humanitarian Issues. According to Mrs. Tsikhelashvili, the Georgian side has critically raised the issue of education into Georgian language in Gali district.
Mrs. Ketevan Tsikhelashvili met with Swedish…
02-10-2015
Mrs. Ketevan Tsikhelashvili and members of the delegation discussed the importance of the activities carried out by the European Union Monitoring Mission in Georgia and talked about the expectations prior to the next round of Geneva International Discussions.