ქვემო ქართლში გოგონათა უფლებების შესახებ…
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ორგანიზებით, ქვემო ქართლში გოგონათა უფლებების შესახებ შეხვედრები მიმდინარეობს.
ქეთევან ციხელაშვილი ვენაში „ადამიანის უფლებების…
30-10-2015
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის მოადგილე ქეთევან ციხელაშვილი ვენაში მიმდინარე „ადამიანის უფლებების დაცვის განზომილების შეხვედრაში“ მონაწილეობს.
ერგნეთში მორიგი შეხვედრა გაიმართება
29-10-2015
სოფელ ერგნეთში ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმის ფარგლებში მორიგი - 59-ე შეხვედრა გაიმართა. შეხვედრაზე 58-ე შეხვედრის შემდეგ დაფიქსირებულ ინციდენტები და წინა შეხვედრებიდან მომდინარე საკითხები განიხილავს.
პაატა ზაქარეიშვილი იტალიის ელჩს შეხვდა
27-10-2015
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი პაატა ზაქარეიშვილი საქართველოში იტალიის ელჩს ანტონიო ენრიკო ბარტოლის შეხვდა. შეხვედრა გაცნობითი ხასიათის იყო.
პაატა ზაქარეიშვილი ანდრეა პეშკეს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი პაატა ზაქარეიშვილი გერმანიის საგარეო სამინისტროს სპეციალურ წარმომადგენელს აღმოსავლეთ ევროპის, კავკასიისა და ცენტრალური აზიის საკითხებში ელჩ ანდრეა პეშკეს შეხვდა.
პაატა ზაქარეიშვილი საზოგადოებას აფხაზური…
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი პაატა ზაქარეიშვილი საზოგადოებას აფხაზური ენის დღეს ულოცავს. „27 ოქტომბერი ქართული სახელმწიფოსთვის მნიშვნელოვანი დღე - აფხაზური ენის დღეა.
ქეთევან ციხელაშვილის ინგლისურენოვანი სტატია…
Why Peaceful Conflict Resolution Matters K E T E V A N T S I K H E L A S H V I L I Based on its internationally respected sovereignty and territorial integrity, Georgia has a conflict resolution policy that rests uponpeace, pragmatism and reconciliation. Georgia’s European integration as a process and the EU as an actor can be a part of the solution.
ქეთევან ციხელაშვილმა ლიტვის საელჩოში დევნილი…
23-10-2015
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ ქეთევან ციხელაშვილმა ლიტვის საელჩოში დევნილი ბავშვების მიღებაში მიიღო მონაწილეობა. საქართველოში ლიტვის ელჩმა გიედრიუს პუოჯუნასმა აფხაზეთიდან და ცხინვალის რეგიონიდან დევნილ ბავშვებს უმასპინძლა.
ქეთევან ციხელაშვილი ევროპასთან ინტეგრაციის…
21-10-2015
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილე ევროპასთან ინტეგრაციის საპარლამენტო კომიტეტში მოხსენებით წარსდგა.
ტოლერანტობის დღისადმი მიძღვნილი ფოტოკონკურსი…
გრძელდება ტოლერანტობის დღისადმი მიძღვნილი ფოტოკონკურსი „ჩვენი მრავალფეროვანი სამშობლო“. კონკურსი შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ორგანიზებით მიმდინარეობს.
პაატა ზაქარეიშვილმა სახელმწიფო მინისტრის…
17-10-2015
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრმა სახელმწიფო მინისტრის აპარატის საქმიანობის 3 წლიანი შედეგების პრეზენტაცია გამართა. პაატა ზაქარეიშვილმა მედიას ანგარიში პროგრამის „საქართველოს მთავრობა ღია მმართველობისთვის“ ფარგლებში წარუდგინა.
შესავალი შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატის კომპეტენციაში შედის ორი ძირითადი მიმართულება - აფხაზეთსა და ცხინვალის რეგიონში/სამხრეთ ოსეთში სამშვიდობო პროცესის ხელშეწყობა და მასში მონაწილეობა და საქართველოში მცხოვრები ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენელთა უფლებების დაცვის ხელშეწყობა, სამოქალაქო ინტეგრაციის უზრუნველყოფა. სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ფუნქციაა ამ მიმართულებებით სახელმწიფო პოლიტიკის განსაზღვრა, კოორდინაცია და იმპლემენტაცია. აპარატის ბიუჯეტი, რომელიც 1, 350მლნ. ლარს შეადგენს, არ ითვალისწინებს კონკრეტული პროექტების განხორციელებას.

В Квемо Картли проходят встречи по правам…
В Квемо Картли проходят встречи по правам девочек, эти встречи организованы Аппаратом Госминистра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия. Сегодня встречи были проведены в деревнях Амамлоса и Орзумани Дманисского муниципалитета и в деревнях Квемо Болниси и Нахидури Болнисского муниципалитета.
Кетеван Цихелашвили в Вене принимает участие…
30-10-2015
Заместитель Госминистра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили в Вене принимает участие во «Встрече по вопросам человеческого измерения в защите прав человека».
29-10-2015
В селе Эргнети состоялась очередная, 59-ая встреча в рамках Механизма превенции инцидентов и реагирования на них. На встрече были рассмотрены инциденты, зафиксированные после 58 встречи и вопросы вытекающие из предыдущих встреч.
Паата Закареишвили встретился с послом Италии…
27-10-2015
Госминистр по вопросам примирения и гражданского равноправия Паата Закареишвили встретился с послом Италии Антонио Энрико Бартоли. Встреча носила ознакомительный характер.
Паата Закареишвили встретился с Андреас…
Госминистр по вопросам примирения и гражданского равноправия Паата Закареишвили встретился со специальным представителем Министерства иностранных дел Германии по вопросам Восточной Европы, Кавказа и Центральной Азии послом Андреас Пешке. На встрече были рассмотрены положения,
Паата Закареишвили поздравил общественность…
Госминистр по вопросам примирения и гражданского равноправия Паата Закареишвили поздравляет общественность с днем Абхазского языка. «27 октября является важным днем для Грузинского Государства – это день Абхазского языка. Хочу поздравить абхазскую общественность и всю Грузию с этим памятным днем. Абхазы, как автохтонное население Грузии, занимают особое место в нашем
Кетеван Цихелашвили приняла участие в приеме…
23-10-2015
Первый заместитель Госминистра по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили приняла участие в приеме детей беженцев в посольстве Литвы. Посол Литвы в Грузии господин Гедрюс Пуоджюнас принимал вынужденно переселенных из Абхазии и Цхинвальского региона
Кетеван Цихелашвили выступила в Комитете…
21-10-2015
Первый заместитель Госминистра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия выступила в Комитете Парламента по интеграции с Европой. Кетеван Цихелашвили
Аппарат Госминистра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия в связи с Международным Днем толерантности объявляет фотоконкурс «Наша разнообразная Родина».
Паата Закареишвили провел презентацию результатов…
17-10-2015
Госминистр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия провел презентацию результатов трехлетней деятельности Аппарата Госминистра. Паата Закареишвили представил медии отчет в рамках программы «Правительство Грузии – для открытого правления».
16-10-2015
В селе Эргнети состоялась очередная встреча…
24-09-2015
В селе Эргнети состоялась очередная 58-ая встреча в рамках Механизма превенции инцидентов и реагирования на них. Стороны рассмотрели инциденты, которые были зафиксированы за период, прошедший после предыдущей встречи.