ქეთევან ციხელაშვილმა სოფელ ქვემო არცევში…
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ ქეთევან ციხელაშვილმა გორის მუნიციპალიტეტის სოფელ ქვემო არცევში დაწყებითი სკოლის მოსწავლეებს ახალი სასწავლო წლის დაწყება მიულოცა. მან მოსწავლეებსა და მასწავლებლებს წარმატება უსურვა.
13-09-2015
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი პაატა ზაქარეიშვილი საქართველოში მცხოვრებ ებრაელებს "როშ ჰაშანა"-ს დღესასწაულს ულოცავს.
პაატა ზაქარეიშვილის ინტერვიუ სააგენტო "ნიუპოსტს"
08-09-2015
-სამწუხაროდ, საზოგადოებაში ევროატლანტიკურ კურსთან დაკავშირებით სკეპტიციზმი აშკარად მატულობს.
ბანერები და მავთულხლართები - ერთადერთი იარაღი…
03-09-2015
2008 წლის აგვისტოს მოვლენების წლისთავმა კიდევ ერთხელ გააცოცხლა დისკუსია იმის თაობაზე, თუ რამდენად შეიძლებოდა საომარი მოქმედებების თავიდან აცილება და რამდენად ეკისრება პასუხისმგებლობა ამ მოვლენებისთვის საქართველოს იმჟამინდელ ხელისუფლებას.
პაატა ზაქარეიშვილი „ამბასადორიალი 2015“-ზე…
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი თბილისში მიმდინარე "ამბასადორიალი 2015"-ზე სიტყვის წარსდგა.
2008 წლის აგვისტოს მოვლენების წლისთავმა კიდევ ერთხელ გააცოცხლა დისკუსია იმის თაობაზე, თუ რამდენად შეიძლებოდა საომარი მოქმედებების თავიდა
პაატა ზაქარეიშვილის კომენტარი გალის რაიონის…
02-09-2015
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრ პაატა ზაქარეიშვილის განცხადებით, საოკუპაციო რეჟიმი ოკუპირებულ ტერიტორიებზე ქართული ენის შევიწროებას განაგრძობს."გამონაკლისი არც წლევანდელი წელია. ოკუპირებულ ტერიტორიაზე მიმდინარე ნებისმიერი მოვლენა ყოველთვის გარკვეულ მიზანს ემსახურება და ამ შემთხვევაში ქართული ენის შევიწროება არის პასუხი იმ რეალობაზე, რომელიც შექმნა საქართველოს სამშვიდობო პოლიტიკამ. ჩვენი მთავარი ამოცანაა, ოკუპირებულ გალის რაიონში, ისეევე როგორც აფხაზეთის მთელ ტერიტორიაზე, შენარჩუნებული იქნას ქართული მოსახლეობა, არ მოხდეს რაიონის დაცლა და ამ მოსახლეობას აფხაზური საზოგადოება საფრთხედ არ აღიქვამდეს. იმედს გამოვთქვამთ, რომ საერთაშორისო თანამეგობრობისა და პარტნიორების მხარდაჭერით მოვახერხებთ და დავიცავთ,
პაატა ზაქარეიშვილმა გმირთა მემორიალი გვირგვინით…
14-08-2015
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრმა პაატა ზაქარეიშვილმა აფხაზეთში საომარი მოქმედებების დაწყებიდან 23 წლისთავთან დაკავშირებით გმირთა მემორიალი გვირგვინით შეამკო.
პროექტის „ახალგაზრდა ლიდერთა კლუბი“ დახურვის…
საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროში პროექტში "ახალგაზრდა ლიდერთა კლუბი" მონაწილე სტუდენტების დაჯილდოების ცერემონია გაიმართა. პროექტი ახალგაზრდა ლიდერთა კლუბი შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატმა და სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა სამინისტრომ ერთობლივად განახორციელეს.
2008 წლის რუსეთ-საქართველოს ომის 7 წლისთავისადმი…
08-08-2015
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრმა და მინისტრის პირველმა მოადგილემ 2008 წლის რუსეთ-საქართველოს ომის 7 წლისთავისადმი მიძღვნილ ღონისძიებებში მიიღეს მონაწილეობა.
პაატა ზაქარეიშვილი - მოლოდინის საფუძველი,…
07-08-2015
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრ პაატა ზაქარეიშვილის განცხადებით, მოლოდინის საფუძველი, რომ აფხაზეთის რკინიგზაზე მალე მატარებელი გაივლის, არ არსებობს.

Banners and Barbed Wire Fences – the Only…
Anniversary of the events of August 2008 has once again revitalized discussion on how the armed hostilities could have been prevented and to what extent the Government of Georgia
Mr. Paata Zakareishvili Comments on the…
02-09-2015
According to the State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mr. Paata Zakareishvili, the occupying regime keeps restricting the Georgian language in Gali district.
Events Dedicated to the 7 Year Anniversary…
14-08-2015
The State Minister for Reconciliation and Civic Equality and the First Deputy Minister took part into the events dedicated to the 7 Year Anniversary of 2008 Russia-Georgia War.
Closing Ceremony of the Project “Young Leaders…
The Ministry of Sports and Youth Affairs of Georgia hosted the reward ceremony of the students who participated into the project "Young Leaders Club."
08-08-2015
“There is No Cause to Expect Abkhazian Railway…
07-08-2015
According to the State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mr. Paata Zakareishvili, there is no basis for expecting the Abkhazian railway to become operational.
What Led Us to 2008 War, or the Realization…
The article by Mr. Paata Zakareishvili in newspaper "Kviris Palitra," August 8, 2014 6 years have passed since Russia-Georgia War, however the high-profile officials of the then Government of Georgia, including the former President Mr. Mikheil Saakashvili continue
Extraordinary Session of the Temporary Governmental…
06-08-2015
Temporary Governmental Commission, chaired by the Prime Minister Mr. Irakli Garibashvili, discussed the needs of communities living in villages near the dividing line at the extraordinary session, organized in the Administration of the Government.
Next Session of the Temporary Governmental…
31-07-2015
Temporary Governmental Commission for the needs of villages near the dividing line held its next session, chaired by Mr. Nodar Javakhishvili, Minister for Regional Development and Infrastructure and Mr. Paata Zakareishvili, the State Minister for Reconciliation and
Next Meeting of Incident Prevention and…
30-07-2015
The next 57th meeting took place in village Ergneti in frames of the Incident Prevention and Reaction Mechanism. The issue of operating the irrigation water system for summertime was one of the topics of discussion.
The First Deputy State Minister for Reconciliation and Civic Equality took part into the meeting with the representatives of non-governmental organizations. The meeting between the NGOs working on the issues of conflicts/women and the Georgian participants of Geneva International Discussions took place under the arrangement of the Women’s Information Center.