ქეთევან ციხელაშვილი ნატო-საქართველოს ერთობლივი…
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი, ქეთევან ციხელაშვილი ნატო-საქართველოს კომისიის სხდომაზე სიტყვით გამოვიდა.
21-09-2017
ქეთევან ციხელაშვილის შეხვედრა ნატო-ს გენერალური…
20-09-2017
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი საგარეო საქმეთა მინისტრის მოადგილესთან, დავით დონდუასთან ერთად ჩრდილოატლანტიკური ალიანსის გენერალური მდივნის მოადგილეს, როუზ გოტემოლერს შეხვდა.
19-09-2017
გალში ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმის ფარგლებში 49-ე შეხვედრა გაიმართა.
ქეთევან ციხელაშვილი: „იმის პარალელურად,…
„ევროპელი პარტნიორებისთვის გვაქვს ერთი მთავარი გზავნილი: იმის პარალელურად, რომ მაღალია დაბრკოლებები და კედლები, აუცილებელია კიდევ უფრო დიდი ძალისხმევა ნდობის აღდგენისთვის“, - განაცხადა შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა ევროკავშირი-საქართველოს საპარლამენტო ასოცირების კომიტეტის სხდომაზე სიტყვით გამოსვლისას.
პეტრე კანკავამ საერთაშორისო ბანაკის გახსნაში…
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილემ ბაზალეთში საერთაშორისო ბანაკის - Connecting Youth Through Art: EU-EaP Summer Camp 2017 გახსნის ცერემონიაში მიიღო მონაწილეობა.
ქეთევან ციხელაშვილი ევროსაბჭოს პოლიტიკურ…
18-09-2017
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი ევროპის საბჭოს პოლიტიკურ საკითხთა დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილეს დანილ ხოშაბოს შეხვდა. შეხვედრაში ევროსაბჭოს პოლიტიკურ საკითხთა დეპარტამენტის მრჩეველი მარსელ კაპიც მონაწილეობდა.
პეტრე კანკავამ მარნეულის მეორე და მესამე…
15-09-2017
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ მარნეულის მუნიციპალიტეტის №2 და №3 საჯარო სკოლების მოსწავლეებსა და მასწავლებლებს ახალი სასწავლო წლის დაწყება მიულოცა.
ერგნეთის სკოლის მოსწავლეებს სწავლის დაწყება…
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა და სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა მინისტრმა ტარიელ ხეჩიკაშვილმა სოფელ ერგნეთის სკოლის მასწავლებლებს, მოსწავლეებს და მშობლებს ახალი სასწავლო წლის დაწყება მიულოცეს.
პეტრე კანკავამ პროექტში „საერთო წარსულით…
14-09-2017
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილემ პროექტის „საერთო წარსულით საერთო მომავლისაკენ“ დახურვის ღონისძიებაში მიიღო მონაწილეობა.
ქეთევან ციხელაშვილი: „ამერიკასთან სტრატეგიული…
13-09-2017
„ამერიკასთან სტრატეგიული თანამშრომლობა საქართველოს აძლევს საშუალებას შეინარჩუნოს სტაბილურობა“, - ამის შესახებ შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა თბილისში მიმდინარე კონფერენციაზე „მსოფლიო ქაოსში: დემოკრატიის, ტრანსატლანტიკური ურთიერთობების, ევროპის და ახლო აღმოსავლეთის მომავალი“ განაცხადა.
ქეთევან ციხელაშვილი ევროკავშირის საგარეო…
12-09-2017
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ევროკავშირის საგარეო ქმედებათა სამსახურის მმართველ დირექტორს თომას მაირ-ჰარტინგს შეხვდა.

В Гали состоялась 49-я встреча, в рамках Механизма по предотвращению и реагированию на инциденты (МПРИ). Участники обсудили зафиксированные после предыдущей встречи инциденты, факты свободного передвижения, упразднение пунктов пересечения границы, а также проблемы, с которыми сталкивается население в результате возвышения заграждений на участке Хурча-Набакеви и незаконные аресты. Представители центральной власти Грузии в очередной раз подняли вопрос о задержании Рашида Канджи оглы, обвиняемого в убийстве гражданина Грузии Гиги Отхозория.
Кетеван Цихелашвили: «Несмотря на, высокие…
19-09-2017
«Для европейских партнеров у нас есть одно основное послание: несмотря на, высокие препятствия и барьеры, необходимо приложить еще больше усилий для восстановления доверия»,
Петре Канкава принял участие в открытии…
Первый заместитель государственного министра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия принял участие в церемонии открытия международного лагеря – (Connecting Youth Through Art: EU-EaP Summer Camp 2017), в Базалети. Петре Канкава отметил, что в проекте наряду с другими сверстниками принимает участие молодежь из регионов Абхазии и Цхинвали.
18-09-2017
Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили встретилась с заместителем директора Департамента по политическим вопросам Совета Европы Даниилом Хошабо.
Петре Канкава поздравил с началом нового…
15-09-2017
Первый заместитель государственного министра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия поздравил с началом нового учебного года педагогов и учеников публичных школ №2 и №3 муниципалитета Марнеули.
Министры поздравили учеников школы Эргнети…
Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили и Министр по делам спорта и молодежи Грузии Тариел Хечикашвили поздравили с началом нового учебного года педагогов, учеников и родителей школы села Эргнети.
Петре Канкава принял участие в проекте «Общим…
14-09-2017
Первый заместитель государственного министра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия принял участие в церемонии закрытия проекта «Общим прошлым в общее будущее».
Кетеван Цихелашвили: «Стратегическое сотрудничество…
13-09-2017
«Стратегическое сотрудничество с Америкой позволяет Грузии сохранить устойчивость», - заявила Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия на конференции «В мировом хаосе: демократия, трансатлантические отношения, будущее Европы и Ближнего Востока», которая проходит в Тбилиси.
Кетеван Цихелашвили встретилась с управляющим…
12-09-2017
Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия встретилась с управляющим директором Европейской службы внешних действий Томасом Майр-Хартингом.
Петре Канкава встретился с жителями сел,…
Первый заместитель государственного министра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Петре Канкава с заместителем губернатора Шида Картли Симоном Гуледани провели встречи с жителями сел, прилегающих к разделительной линии (Гугутианткари, Зардианткари и Кошка).
09-09-2017
Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили встретилась с руководителем регионального офиса продовольственной и сельскохозяйственной организации ООН (FAO)- Раймондом Ехле.
Встреча с политическими советниками специального…
08-09-2017
Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия встретилась с политическими советниками офиса специального представительства ЕС на Южном Кавказе с Бьорном Кюне, Томом Триером и Эммануэлем Анкетилем.