ქეთევან ციხელაშვილი: „მნიშვნელოვანია, ევროინტეგრაციის…
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენელი სტუდენტებისთვის ტრენერთა სკოლის გახსნის ღონისძიებაში მიიღო მონაწილეობა. სკოლა პროექტის „ახალგაზრდა ევროპელი ელჩები“ ფარგლებში გაიხსნა, რომელიც სახელმწიფო მინისტრის აპარატისა და საქართველოს გაეროს ასოციაციის ერთობლივი ინიციატივით ხორციელდება.
ქეთევან ციხელაშვილი: „ჩვენ მომავალშიც ვიზრუნებთ…
30-09-2017
„ჩვენ მომავალშიც ვიზრუნებთ სანიმუშო ქართულ-ვაინახური ურთიერთობების კიდევ უფრო განმტკიცებაზე», - განაცხადა შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა პანკისობის დღესასწაულზე.
პეტრე კანკავა ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეის…
28-09-2017
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილე ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეის წარმომადგენლებთან ერთად დევნილებს ესტუმრა.
ქეთევან ციხელაშვილი ათასწლეულის გამოწვევის…
გამყოფი ხაზების დროებითი სამთავრობო კომისიის…
27-09-2017
„ჩვენი მთავარი ამოცანაა, გამყოფი ხაზების მიმდებარე სოფლებში ხალხი დავამაგროთ საკუთარ მიწაზე მიუხედავად იმ გამოწვევებისა, რომელსაც ქმნის მავთულხლართები და ეს რეგიონი გახდეს სამაგალითო იმ ადამიანებისთვისაც, ვინც გამყოფი ხაზების მეორე მხარეს ცხოვრობს ძალიან მძიმე პირობებში'', - განაცხადა შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა გამყოფი ხაზების მიმდებარე სოფლების საჭიროებებზე რეაგირების დროებითი სამთავრობო კომისიის სხდომაზე.
ქეთევან ციხელაშვილი ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეის…
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეის წარმომადგენლებს შეხვდა.
ქეთევან ციხელაშვილი: ჩვენი მომავალი ერთ…
„ჩვენი მომავალი ერთ გზაზე გადის - ეს არის მშვიდობიანი, შერიგების, ჩატეხილი ხიდების აღდგენის გზა“, - განაცხადა შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა.
„საქართველოს თითოეულ მოქალაქეს, განურჩევლად…
26-09-2017
„საქართველოს თითოეულ მოქალაქეს, განურჩევლად ეთნიკური წარმომავლობისა უნდა ჰქონდეს ქვეყნის ცხოვრების ყველა სფეროში ჩართვის თანაბარი შესაძლებლობა,“ - განაცხადა შერიგებისა და თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენელი ახალგაზრდებისთვის განკუთვნილი სტაჟირების პროგრამის პირველი ეტაპის შეჯამების ღონისძიებაზე, სადაც მან სერტიფიკატები გადასცა მონაწილეებს.
პეტრე კანკავა The Halo Trust-ის წარმომადგენლებს…
25-09-2017
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილე პეტრე კანკავა ორგანიზაციის The Halo Trust რეგიონალურ დირექტორს ნიკ
ქეთევან ციხელაშვილი სერბეთის საგარეო საქმეთა…
24-09-2017
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი სერბეთის რესპუბლიკის საგარეო საქმეთა კომიტეტის და საქართველო-სერბეთის მეგობრობის ჯგუფის დელეგაციას შეხვდა.
ქეთევან ციხელაშვილი: „უმნიშვნელოვანესია…
22-09-2017
„უმნიშვნელოვანესია ახალგაზრდების როლი კონფლიქტების მოგვარების და მშვიდობის განმტკიცების საკითხში“ განაცხადა შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტში მშვიდობის საერთაშორისო დღესთან დაკავშირებით გამართულ საერთაშორისო ახალგაზრდულ კონფერენციაზე.
პეტრე კანკავამ მშვიდობის საერთაშორისო დღისადმი…
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილემ პეტრე კანკავამ მშვიდობის საერთაშორისო დღისადმი მიძღვნილ ღონისძიებაში მიიღო მონაწილეობა.

TSIKHELASHVILI: TEACHERS OF THE SCHOOLS…
"You are working in the conditions of the special challenges, you are the heroes of our times", - Ketevan Tsikhelashvili addressed with these words to the teachers who work in the schools near the dividing line, who participated in the conference "Teacher - guide to Europe".
Ketevan Tsikhelashvili met with Luke Devin
04-05-2017
The State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality Mrs. Ketevan Tsikhelashvili met with the Head of the European Commission Trade Directorate Luke Devin.
Ketevan Tsikhelashvili met with permanent…
03-05-2017
The State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality Mrs. Ketevan Tsikhelashvili met with permanent representatives accredited to the UN.
Petre Kankava made a report in the Parliament
02-05-2017
The First Deputy State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mr. Petre Kankava made a report in the Parliament. During sitting of the Human Rights and Social Issues Committee he provided the participants information on implementation of recommendations of the Public Defender’s report on Human Rights State in Georgia for 2016 year.
Ketevan Tsikhelashvili holds meetings with…
28-04-2017
The State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality Mrs. Ketevan Tsikhelashvili is on a working visit to the Vatican.
Peter Kankava introduced the participants…
26-04-2017
The First Deputy State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mr. Petre Kankava delivered a speech at the conference “Reconciliation policy amid new challenges”. He talked about the situation on the occupied territories of Georgia and future prospects, the reconciliation and engagement policy of the Government of Georgia, as well as the special role of international and non-governmental organizations in the peace process and the necessity of continuing cooperation in this regard.
Ketevan Tsikhelashvili met with the trainers…
25-04-2017
The State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality Mrs. Ketevan Tsikhelashvili met with the trainers of project "Youth for Gender Equality"
Ketevan Tsikhelashvili: We care for the…
22-04-2017
On the "Earth Day" the State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality Mrs. Ketevan Tsikhelashvili and the employees of the Office together with the representatives of ethnic minorities planted the Colchis willow (which is included in the Red Book) in the Tolerance Square in Tbilisi.
Ketevan Tsikhelashvili: "More women in the…
19-04-2017
"More women in the peace process means more peace in the world". Such statement the State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality Mrs. Ketevan Tsikhelashvili made during the conference „Liberal women in politics and economics”.
Ketevan Tsikhelashvili: We should unite…
17-04-2017
“We should unite with peace, reconciliation and forgiveness”, - said the State Minister for Reconciliation and Civic Equity Ketevan Tsikhelashvili in the village of Shindisi, where she paid tribute to the memory heroes, died in the 2008 Russian – Georgia war.
Today many of the citizens of Georgia celebrate…
16-04-2017
Today many of the citizens of Georgia celebrate Easter - the greatest Christian holiday. This year we have a rare occurrence, when the representatives of various religions celebrate the victory of life and renewal holiday in the same day. I share the joy of each of you and wish you peace, prosperity and success!
Petre Kankava introduced Parliamentarians…
14-04-2017
The First Deputy State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mr. Petre Kankava during the sitting of the Diaspora and Caucasus Issues Committee introduced Parliamentarians information about the study of state language. He provided the members of Committee with the information about the Georgian language studies to the ethnic minorities