სახელმწიფო მინისტრმა ადამიანის უფლებების დარღვევის ფაქტებზე გაამახვილა ყურადღება
შეხვედრის მთავარი თემა ცხინვალში არჩილ ტატუნაშვილის გარდაცვალება და საქართველოს ორი მოქალაქის - ლევან ქუტაშვილისა და იოსებ პავლიაშვილის დაკავება იყო
01-03-2018
განხილვის მთავარი თემა არჩილ ტატუნაშვილის გარდაცვალება და საქართველოს ორი მოქალაქის - ლევან ქუტაშვილისა და იოსებ პავლიაშვილის გადმოცემა იყო
ლაშა დარსალია არასამთავრობო ორგანიზაციების…
სახელმწიფო მინისტრის მოადგილემ არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლებს მის ხელთ არსებული ინფორმაცია მიაწოდა და მათი რეკომენდაციები მოისმინა
ქეთევან ციხელაშვილი ევროკომისიის დელეგაციას…
28-02-2018
სახელმწიფო მინისტრმა სტუმრებს არჩილ ტატუნაშვილის გარდაცვალებასთან დაკავშირებით ინფორმაცია მიაწოდა
ქეთევან ციხელაშვილმა არჩილ ტატუნაშვილის…
24-02-2018
როგორც სახელმწიფო მინისტრმა აღნიშნა, ფაქტის დროული გამოძიებისა და სიმართლის დასადგენად საქართველოს ხელისუფლება ყველაფერს აკეთებს.
ქეთევან ციხელაშვილი: „საოკუპაციო რეჟიმმა…
23-02-2018
ამ მომენტისთვის ჩვენს ხელთ არსებული ინფორმაციით, საქართველოს მოქალაქე არჩილ ტატუნაშვილი გუშინ უკანონოდ დააკავეს ახალგორში
ქეთევან ციხელაშვილი ჩინეთის ელჩს შეხვდა
მხარეებმა სამომავლო თანამშრომლობის გეგმები დასახეს
ქეთევან ციხელაშვილმა, მთავრობის წევრებთან…
"იუნკერებმა აჩვენეს მართლაც გამორჩეული მაგალითი თავდადებისა და თავგანწირვის, საბჭოთა საოკუპაციო არმიის წინააღმდეგ"
ქეთევან ციხელაშვილი: „ის პრობლემა, რომელიც…
21-02-2018
ქეთევან ციხელაშვილი რუსეთის ფედერაციის მიერ ყირიმის ანექსიის მეოთხე წლისთავისადმი მიძღვნილ ღონისძიებაზე სიტყვით გამოვიდა
ლაშა დარსალია: „ჩვენი აპარატი ნატოს საინფორმაციო…
19-02-2018
ლაშა დარსალია ნატოსა და ევროკავშირის შესახებ საინფორმაციო ცენტრში გასული წლის საქმიანობის ანგარიშისა და სამომავლო გეგმების წარდგენას დაესწრო.

Заседание открыл первый заместитель Государственного министра Лаша Дарсалия
На заседании Совета ЕС-Грузия были рассмотрены все важные направления, определяющие повестку дня европейской интеграции и Ассоциации Грузии
Состоялась конференция, посвященная 155-летию…
01-02-2018
"имена великих людей не умирают"
Кетеван Цихелашвили встретилась с Главой…
Государственный министр обсудила политику Грузии в области поддержания мира и вовлечённости
31-01-2018
На встрече обсудили политику Грузии в области поддержания мира и вовлечения в сфере урегулирования конфликтов и планы на будущее
Кетеван Цихелашвили: "Каждый гражданин,…
30-01-2018
Кетеван Цихелашвили выступила на вечере памяти, который был посвящен 155-й годовщине со дня рождения кистинского просветителя, духовного деятеля Мате Албуташвили
25-01-2018
Грузинская сторона обратила внимание на необходимость расследования и предоставления материалов дела семье гражданина Грузии Давида Башарули сначала исчезнувшего в Ахалгори, а затем скончавшегося.
Кетеван Цихелашвили: "Нашей задачей является,…
18-01-2018
Кетеван Цихелашвили посетила урок грузинского языка как второго языка VII класса азербайджанского сектора грузино-азербайджанской общественной школы № 218
17-01-2018
Особое внимание было уделено убийству Гиги Отхозория в селе Хурча 19 мая 2016 года
Лаша Дарсалия выступил на вечере, посвященном…
13-01-2018
"Зелимхан Ягуб является хорошим примером нашего сотрудничества, братства и дружбы, которая сформировалась на протяжении веков"
Лаша Дарсалия: "Одним из основных приоритетов…
09-01-2018
Первый заместитель Государственного министра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Лаша Дарсалия выступил на заключительном мероприятии творческого конкурса имени Серго Параджанова.